TDI SDI

Technical Diving International / Scuba Diving International

V roce 1994 založili Bret Gilliam (profesionální potápěč, fotograf a publicista) a Mitch Skaggs (majitel jednoho z nejvýznamnějších potápěčských center na Floridě) výcvikovou agenturu Technical Diving International (TDI), třetí organizaci, zabývající se výcvikem mimo rámec běžného rekreačního potápění. Jako třetí (po IANTD a ANDI) na světě se začala zabývat výcvikem nitroxových potápěčů.
Nabízí širokou škálu technických kurzů, počínaje nitroxovými, přes dekompresní procedury, trimoxové ponory, až po potápění s uzavřenými okruhy, jeskynní a vrakové potápění.

O šest let později vedení TDI založilo na sesterskou organizaci Scuba Diving International - SDI, jež se zaměřila na výcvik sportovního potápění. Kurzy byly oproštěny od mnohých zbytečností, studijní materiály byly zjednodušeny tak, aby poskytovaly opravdu potřebné informace, a byl kladen důraz na přímočarý a důkladný praktický výcvik. Zároveň se SDI snaží sledovat trendy a vývoj potápěčské techniky a přizpůsobovat jim své výcvikové programy. Rovněž zavedla důraz na používání potápěčských počítačů. Téměř unikátním kurzem, který SDI nabízí, je kurz sólového potápění - Solo Diver.
Kromě standardních kurzů sportovního potápění nabízí SDI širokou škálu potápěčských specializací.

V roce 2000 získala TDI/SDI zastoupení v České republice a na Slovensku. V roce 2003 došlo k přejmenování zastoupení na TDI/SDI Eastern Europe a rozšíření na Maďarsko, Slovinsko a Chorvatsko. Následně přibyly i další země, jako Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Srbsko, Ukrajina a Rumunsko.

 

Důvodů pro volbu kurzů TDI/SDI může být skutečnost, že SDI klade za povinnost užívat potápěčské počítače již od prvních potápěčských krůčků. Odbourává se tím závislost na instruktorovi během výcvikových ponorů (student má přesné informace o čase a hloubce ponoru) a po ukončení kurzu je schopen se samostatně potápět se svým buddym, aniž by se musel učit používat potápěčský počítač. Kromě kurzu Solo Diver nabízí TDI/SDI spoustu specializačních kurzů.

 

http://www.tdisdi.cz/