Úvodní stránka Aktuality kurz sólo potápění
kurz sólo potápění

 

KURZ SOLO DIVER

Dříve nebo později se každý potápěč ať už záměrně, nebo omylem, ocitne během ponorů sám.  Kurz SDI Sólo potápění nácvikem odkázání se na sebe sama při ponoru bez „potápěčského buddyho“.

Sólo potápění, kdysi považované za technické potápění bylo nedoporučováno většinou výcvikových agentur. Nyní je mnoha zkušenými potápěči a výcvikovými agenturami považováno za přijatelné pro vhodným způsobem vyškolené a dostatečně zkušené potápěče. Než aby se spoléhat na zdánlivou bezpečnost v tradičním buddy týmu jsou sólo potápěči vycvičeni k soběstačnosti a jsou připraveni převzít odpovědnost za vlastní bezpečnost při potápění.

Jeden z nejpopulárnějších kurzů SDI, Solo Diver, je program, který učí zkušené rekreační potápěče potápět se nezávisle na potápěčském buddym, stejně jako posílit dovednosti pro potápění v buddy týmu. Kurz se zaměřuje na správné plánování ponorů, rozpoznání osobních limitů, prevence nehod, stejně jako na přínosy, rizika a na správné postupy při sólovém potápění. Zároveň se v něm potápěči seznámí se zvláštní výstrojí vyžadovanou pro sólo potápění a naučí se ji správně připravit a používat. Je to vynikající kurz pro podvodní fotografy a kameramany, stejně jako ty, kteří se potápějí se svými dětmi nebo s buddíky, kteří v potápění nejsou příliš zkušeni.

Kontaktujte nás nebo najděte instruktora pro tento kurz na webu www.tdisdi.cz

Chcete více informací o sólo potápění?

Doufáme, že naše články vám pomohou učinit informovanější rozhodnutí a bezpečně vás dostanou do vody i z vody

.

     PŘEČTĚTE SI ČLÁNKY O SÓLO POTÁPĚNÍ.